Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jakie wzorce taki związek

autor: Małgorzata Przygońska

Wzorce, programy i kody, to zamiennie używane określenia dla zjawiska jakimi są głęboko ukryte w naszej podświadomości wspomnienia. Oceniliśmy je jako straszne, bolesne i niechciane, a dzięki tzw. mechanizmom obronnym i naszej   ucieczkowej postawie,  która nie pozwoliła nam  skonfrontować się z bólem, żalem, rozczarowaniem, załamaniem się  całego systemu wierzeń i wartości, zostały wyparte na poziom nieświadomy, tak byśmy mogli przeżyć i dalej funkcjonować.  Pozornie wydawać by się mogło, że stłumiony ból i urazy zostały zapomniane i odczynione, ale one nadal żyją w nas  i działają dla nas jak matryca odwzorowująca kolejne kopie. Z tego  nieświadomego poziomu  kierują one naszymi wyborami. Zapewne dziwiliśmy się niejednokrotnie dlaczego tak postąpiliśmy lub zareagowaliśmy w jakiejś sytuacji.   Odpowiedzią są nieuświadomione wzorce.

Trzeba zrozumieć i zdać sobie sprawę z tego,  że nie jesteśmy sami.  Choć zapomnieliśmy o tym, ciągle połączeni jesteśmy ze Źródłem. Wzajemnie na siebie oddziałujemy   na poziomie ciał,  energii , informacji i duszy.

Energia przodków ze strony matki i biologicznego ojca płynie do nas. Każdy z nich miał swoje osobiste traumy. Jeśli ich świadomie nie uwolnił i nie rozwiązał problemów,  które one niosły, to przekazywane są one na poziomie biologicznym,  energetycznym, informacyjnym,  kolejnym osobom z rodu. W ten sposób mówimy o dziedzicznych chorobach , a ja mogę powiedzieć o dziedziczonych przekonaniach, strategiach działania, czy funkcjonowaniu i relacjach w związku.

Ogólnie mówiąc  jeśli nasi dziadkowie, kłócili się , bili i nie szanowali wzajemnie, to jest duże prawdopodobieństwo , że ich dzieci czyli nasi rodzice stworzyli związek pełen agresji  przemocy i braku szacunku dla siebie. My wzrastaliśmy w tym i dziś  sami też często nie potrafimy akceptować rzeczy takimi jakimi są, złościmy się, narzekamy i ciągle jesteśmy niezadowoleni z siebie nawzajem. Jeśli nie zorientujemy się co się za tym kryje i co tak  naprawdę się dzieje w naszym małżeństwie,  nasze dzieci będą prezentować taką samą postawę i przeżyją swoje życie rodzinne  walcząc  i rywalizując w związkach.

Jeśli w naszej rodzinie były tajemnice, wykluczenia( nie mówiło się) o dziadku, który zmarł na syfilis, ani o prababci, która miała dziecko pozamałżeńskie, lub, że wujek  w czasie wojny  funkcjonował jako zdrajca, to łatwo się domyślić, że ich dzieci i wnuki wnuków będą ukrywać najzwyklejsze rzeczy, które dziś już nie niosą tego piętna zdrady, ale nieuświadomione historie przodków będą prowadzić ich do kłamstwa, oszustwa, ukrywania prawdy i nie mówienia wprost tego o czym się  myśli i czuje, mało tego nie będą mieć kontaktu z własnymi uczuciami.   

Jeśli w rodzinie mężczyzna był odsuwany od dzieci i matka anektowała je dla siebie mówiąc, że ojciec się nie interesuje, nie spełnia swojej roli i do niczego się nie nadaje , a w przypadku rozstania zabrania dzieciom kontaktować się z ojcem i z jego rodziną, to może się spodziewać, że po latach  dzieci i wnuki odsuną się od niej lub/i powielą historię wygnanego z rodziny ojca. Same w swojej nowej rodzinie  będą traktowane jak zło konieczne, a w końcu odrzucone.  Poza wszystkim wpadną w uzależnienia jeśli nie od alkoholu, objadania się i  bulimii,  to uzależniających relacji.

Takich przykładów ciągnących się przez pokolenia mogłabym podawać wiele. One jednak są jedynie ilustracją problemu i inspiracją do uważnego rozpoznania  wzorców funkcjonujących w naszym rodzie i w nas samych.

Wzorce jak na taśmie filmowej zapisane są w każdym z nas. Poprzez to, że energia z nas wypływa na zewnątrz, rozświetla ten zapis i Ci na zewnątrz nas, jak za naciśnięciem tej

magicznej różdżki odtwarzają tą niewidoczną dla nas samych matrycę i kody.    Wreszcie wyjaśnia się zagadka i  możemy teraz zrozumieć dlaczego ten, a nie inny partner nas fascynuje i pociąga.   Podobne  bowiem przyciąga podobne i my spotykamy się z nim na tym samym  poziomie wibracji.

To bardzo ważne, żebyśmy sobie to uświadomili bo  zobaczenie tego w sobie jest dużo trudniejsze.  Jeśli już wiemy jakiego partnera do siebie przyciągamy to jedynym uzdrawiającym rozwiązaniem dla nas jest odnalezienie tych własnych, rodowych i pokoleniowych wzorców w sobie.  Już samo rozpoznanie schematu ma moc uzdrawiania bo od tego momentu mamy świadomy wybór i nie musimy już  kalkować zachowań z  przeszłości.  

Wszystkie nasze związki i bliskie relacje partnerskie, rodzicielskie, koleżeńskie, zawodowe, itp. są dla nas wyzwaniem do poznania siebie samego, bowiem Ci na zewnątrz nas pokazują nam to co mamy  w sobie.   Partnerzy w związku są dla nas dobrodziejstwem i błogosławieństwem, spływają na nas jak uzdrawiające Anioły, które niosą prawdę,  pokój i miłość.

 

Autor: Małgorzata Przygońska

Prowadzi sesje indywidualne i Warsztaty Świadomego Rozwoju. Bywa przewodnikiem, nauczycielem duchowym i inspiratorem przemian w życiu innych.

Pokazuje drogę ku szczęściu i spełnieniu poprzez wznoszenie się na wyższe poziomy wibracji i uwalnianie od ograniczających programów oraz wzorców na poziomie przyczyny.

Specjalizuje się w przywracaniu harmonijnych relacji w rodzinach, związkach, biznesie i z dziećmi. Łączy ludzi w szczęśliwe pary dzięki osobistej przemianie każdego z nich.

 Pracuje autorską intuicyjną metodą, którą łączy z Ustawieniami wg.Berta Hellingera oraz kursami Vedic Art.

Prowadzi stronę www.zwiazki.com.pl, na której  udziela  wywiadów, odpowiedzi na pytania oraz publikuje własne artykuły.

Knowledge Base Displays Counter Knowledge Base Displays Counter

This is the Knowledge Base Displays Counter portlet in View mode.

Knowledge Base Other Author Articles Knowledge Base Other Author Articles

Inne artykuły tego autora: