Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Cykl Poznaj Siebie: Dlaczego afirmacje nie działają

autor: Justyna Rychlewska-Suska

 

Twój świat jest taki, jaki myślisz, ale niekoniecznie"- mówi system osobistej transformacji MA-URI. Jedną z podstawowych zasad tradycji wiedzy polinezyjskiej, z której MA-URI się wywodzi jest „Przenikaj pozory" i „Zaglądaj pod powierzchnię" .

 

Możemy recytować pozytywne myśli o świecie i nas samych, ale one zupełnie nie mają mocy wpływania na świat, dopóki nie staną się w pełni zintegrowanymi postawami, które przejawimy nie tylko na poziomie intelektu, ale przede wszystkim na poziomie głęboko zakodowanych przekonań, na poziomie ciała i reakcji emocjonalnych oraz na poziomie behawioralnym - czyli w codziennych zachowaniach i wyborach.

 

Gdy powtarzamy afirmacje i tzw. pozytywne myśli, próbujemy jedynie zaklinać rzeczywistość. Działanie to pozostaje niejako na powierzchni czyli wyświetla się na ekranie naszych racjonalnych umysłów. Poziom ten jest jak desktop komputera. Możesz posprzątać desktop, ale czy to zmieni oprogramowanie?

 

Na poziomach umysłu, które polinezyjska wiedza uznaje za ukryte, a które psychologia nazywa podświadomością lub nadświadomością, działa nasze ukryte oprogramowanie. To instynkty i programy, które decydują o wyborze naszych życiowych postaw. Te postawy wpływają na osobistą energię i wybory, natomiast mogą być kompletnie sprzeczne z wizjami rzeczywistości, które snujemy z poziomu racjonalnego.

 

Doprowadza to prędzej czy później do wewnętrznego konfliktu, który zawsze zamanifestuje się w ciele, ponieważ ciało zawsze pokazuje prawdę.

 

Na przykład: Kobieta deklaruje, że podoba jej się pewien mężczyzna. Jej ciało zaś po intymnym zbliżeniu zawsze reaguje czkawką.

 

Albo: Mężczyzna pragnie żyć w dostatku, ale na czterech z kolei rozmowach o lepiej płatną pracę doświadcza bólu głowy, brzucha lub skręca kostkę w drodze na spotkanie. Wreszcie odkrywa, że w jego domu rządziło przekonanie, które stało się jego głębokim programem, że dostatek jest zaprzepaszczeniem życia duchowego. A on pragnie żyć duchowo. Nic dziwnego, że jego ciało dosłownie „wykręca się" od możliwości dostatku.

 

W ten sposób głęboko zakodowane wzorce mentalne rządzą naszym życiem. Na szczęście możemy je zmieniać. Wrotami do zmiany przekonań jest samopoznanie. Bez dostrzegania konfliktów i obserwacji naszej głębokiej motywacji, nic się nie wydarzy.

 

Jeśli zatem nie wykonujesz pracy, która Cię uszczęśliwia, to zamiast przepisywać codziennie afirmacje typu „Żyję w dostatku i wykonuję pracę, która mnie uszczęśliwia" POZNAJ SIEBIE. Zastanów się, jakie postawy sprawiły, że aktualnie właśnie NIE żyjesz w dostatku i wykonujesz pracę, która Cię wykańcza. Przekonanie, że za pomocą myśli jesteśmy w stanie zmienić rzeczywistość jest wynikiem uproszczenia ezoterycznej zasady, która mówi „Zmień postawę, a zmienisz rzeczywistość". Postawa, w odróżnieniu od myśli oznacza tutaj całokształt uświadomionych i nieuświadomionych mechanizmów, przekonań, wyznawanych wartości oraz irracjonalnych, instynktownych tendencji w psychice i duchowości człowieka. Ciekawe, że ta postawa mentalno-duchowa wpływa na postawę fizyczną ciała.

 

Właśnie. Wrotami do zmiany jest nasze ciało. Ponieważ to na poziomie ciała zostały zakodowane pewne programy i z tego poziomu muszą być zmienione. Każdy dotyk i ruch Praktyka podczas sesji Pracy z ciałem (MA-URI Bodywork) niesie instrukcje i inspiracje, jak tego dokonać, aby przywrócić harmonię w życiu. Taka sesja przywraca Ci „ustawienia początkowe". Pogłębiona świadomość i uważność jako techniki redukcji stresu i klucz do zrozumienia siebie.

 

Autor: Justyna Rychlewska-Suska

Praktyk i Trenerka MA-URI®, założycielka Domu Nauczania „4 WIATRY" w puszczy nadnoteckiej.

Z wykształcenia artystka multimedialna, zajmowała się reżyserią, produkcją filmową, tworzeniem reklam i fotografią.

MA-URI® - Systemem przemiany świadomości poprzez pracę z ciałem pasjonuje się od 2001 roku. Ukończyła cykl szkoleniowy dla Praktyków w Institute for MA-URI® Healing Arts w Nowej Zelandii. Od 2005 roku prowadzi warsztaty tej metody dla poszukujących siebie i osobistego spełnienia (szkolenia miękkie, szkolenia interpersonalne wykorzystujące mądrość ciała).

W 2012 roku ukazała się jej książka pt. „MA-URI. DAR ŻYCIA I MOC KREACJI. Wewnętrzna podróż ku świadomemu poczęciu i życiu w wolności". Jest ona zapisem wiedzy płynącej z licznych procesów samouzdrawiania, których autorka doświadczyła na sobie i jako praktyk MA-URI® w pracy z osobami borykającymi się z niepłodnością. Jest także przekazem dla przyszłych rodziców i przewodnikiem dla każdego, kto pragnie urzeczywistniać marzenia w oparciu o narzędzia tej niezwykłej metody.

Na co dzień Justyna mieszka w sercu lasu, prowadzi praktykę indywidualną i treningi, jest żoną Tomka i mamą Szymona.

więcej na ma-uri.pl i 4wiatry.pl

Knowledge Base Displays Counter Knowledge Base Displays Counter

This is the Knowledge Base Displays Counter portlet in View mode.

Knowledge Base Other Author Articles Knowledge Base Other Author Articles

Inne artykuły tego autora: